Harmónia tela a duše.

Celostné konzultácie

DETAIL V KONTEXTE CELKU

|

evie-s-ibTTis3rHs-unsplash

Čo sú konzultácie s celostným prístupom?

"Ak sa aj pozeráme na detail, malo by to byť vždy v kontexte celku. Koncept konzultácií s celostným prístupom vznikal v priebehu mojej praxe, kedy som postupne porozumela, že odbornosť a skúsenosť v jednotlivých technikách mi dáva možnosť jedinečných a efektívnych kombinácii. Tie je možné vytvárať "na mieru” každému klientovi, podľa jeho individuálnych potrieb a špecifík. Všimla som si, najmä pri na telo orientovaných prístupoch, že je veľmi dôležité súbežne pracovať s klientom na uvedomovaní a pochopení jednotlivých procesov. Niekedy potrebujeme viac rozprávať, inokedy zasa počúvať, či nechať prehovoriť svoje telo." 

Rezervovať si termín

Spoločná sloboda

Spoločná sloboda

Spoločná sloboda

Spoločná sloboda

hands-ge5865f25d_1920

Konzultácia s celostným prístupom je spoločná sloboda, ktorú si dávame s klientom v objavovaní cesty k sebe. Spôsob práce kombinujeme po spoločnej dohode, dôraz kladieme tiež na výuku vhodných selfcare techník, ktoré klient môže robiť aj sám u seba doma. Pozrieť sa spolu môžeme na súvislosti v konkrétnych (pre klienta aktuálne živých) témach. Cieľom terapie môže byť lepšie porozumenie sebe či práca so vzťahom k sebe a k svojmu okoliu. Často klienti prinášajú témy rôznych traumatických skúseností, potrebujú regulovať úzkosť, naučiť sa efektívne zvládať stres, či porozumieť rôznym psychosomatickým súvislostiam.

Upozornenie: Konzultácie s celostným prístupom nie sú náhradou za lekárske vyšetrenie, diagnostiku a akúkoľvek odbornú lekársku starostlivosť.

“Na celostných konzultáciách sa stretávam so sebou. Mám možnosť zažiť dialóg s vlastným dospelým Ja.”

MIRIAM (49)

Už ma unavovalo neustále návštevy lekárov. Vyzeralo to, že moje telo si robí, čo chce, bez nejakých zjavných súvislostí a príčin. Kožné problémy, bolesti kĺbov, tráviace ťažkosti, migrény… Postupne som prišla na to, že všetko sa deje v rámci zachovania rovnováhy. Potláčala som v podstate skoro všetko, ten tlak telo už nezvládalo a tak ho tlačilo von. Už som nehľadala problém, keď som uvidela súvislosti.”

PATRÍCIA (24)

“Rozumieť sebe je niekedy nad moje sily. Vzhľadom k tomu, čo mám v živote naložené, sa mi o tom už dookola nechcelo hovoriť. Ale nevedel som sa zastaviť - stále som musel niečo robiť. Prišiel som tesne pred vyhorením. Tu som si konečne dovolil ostať v tichu, čo bolo predtým úplne nepredstaviteľné. A v tom tichu som konečne započul seba. Bolo to prekvapenie, ešteže som na to nebol sám.”

TOMÁŠ (38)

Pre koho je konzultácia vhodná?

Pracujem s deťmi a s dospelými, často tiež v kontexte dôležitých vzťahov (rodina, partneri). Pri špecifických témach prizývam k spolupráci, po dohode s klientom, dôležitých odborníkov.

Pri práci s deťmi - prvému spoločnému stretnutiu s dieťaťom predchádza 30-minútové online stretnutie s rodičmi, kde si preberieme témy a východiská pre spoločnú prácu. Keďže dieťa je súčasťou rodinného systému, dohodneme sa aj na miere a forme zapojenia rodičov do procesu.

ricardo-gomez-angel-D9kOnC_1AHw-unsplash
horme-web-1

Chcem to vyskúšať. Ako to prebieha?

Najlepšie je rezervovať si stretnutie a prísť osobne. Nemajte obavy, na prvom stretnutí spoločne mapujeme - nielen tému, s ktorou prichádzate a predstavy, ktoré o našej spoločnej práci a cieľoch stretnutí máte, ale aj možnosti vytvárania nášho vzťahu, ktorý je dôležitým predpokladom pre ďalšiu spoločnú prácu. Hovoríme o možnostiach techník, ktoré by boli pre našu spoluprácu vhodné, prípadné ďalšie intervencie a spolupráce. Po vzájomnej dohode potom nastavujeme frekvenciu a formu ďalších stretnutí.

Rezervovať si termín

Radi s vami ostaneme v spojení

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
A INŠPIRUJTE SA
TERAPIE S CELOSTNÝM PRÍSTUPOM ✺ KRANIOSAKRÁLNA TERAPIA ✺ PODPORNÉ SKUPINY ✺ KURZY A WORKSHOPY ✺ SLUŽBY PSYCHOLÓGA ✺  DIZAJN

Prihláste sa na odber newslettera, aby ste boli vždy v obraze, aké podujatia a špeciálne akcie chystáme.

Žiadosťou o odber newslettera ste vyjadrili svoj súhlas so zasielaním obchodných ponúk. Poskytnuté osobné údaje (meno a e-mailovú adresu) využívame výhradne na zaslanie elektronického newsletteru s informáciami o našich službách, akciách, ako aj o novinkách v našej ponuke. Z odoberania služby newsletter sa môžete kedykoľvek odhlásiť tak, že svoj súhlas s odoberaním zrušíte prostredníctvom odkazu umiestneného v pätičke každého e-mailu. Viac na stránke Ochrana súkromia.